Potpisan ugovor s UNESCO-om za realizaciju projekta Digitalizacija i očuvanje elemenata nematerijalne kulturne baštine 2021.

Društvo za DTKB potpisalo je u srpnju 2021. godine ugovor s UNESCO-om, kao partnerom, za realizaciji projekta Digitalizacija i očuvanje elemenata nematerijalne kulturne baštine 2021.

Partner na području cijele BiH u realizaciji ovog projekta je Sekcija CIOFF-a BiH.

Partneri na terenu u realizaciji projekta su KUDM Bosiljak iz Dervente, KUD Puračić iz Puračića iz općine Lukavac i HKD Vrila iz Širokog Brijega.

Na svakoj od ovih lokacija u suradnji s lokalnim partnerom napravit će se popis karakterističnih elemenat nematerijalne kulturne baštine (njih 10 do 20). Za svako od mjesta detaljno će se obraditi po dva najprepoznatljivija od njih.

U sklopu projekta u cilju dodatane stručne izobrazbe sudionika projekta organizirati če se Znanstveno-stručni skup Digitalizacija, arhiviranje i očuvanje kulturne baštine 2021. u Širokom Brijegu. Jedan od partnera u orzanizaciji ovog skupa bit će i UHAKUD u BiH.

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)