Završen projekt Diplar 2022 – kulturni promotor

Društvo za digitalizaciju tradicijske kulturne baštine dovršilo je projekt Diplar 2022 – kulturni promotor za čiju realizaciju je podršku dalo Federalno ministarstvo kulture i športa.

Kroz projekt prikupljani su i obrađeni podaci o četiri baštinika elemenata nematerijalne kulturne baštine u lokalnim zajednicama s područja Čapljine, Mostara i Rame. Prikupljeni su i osnovni podaci o elementima nematerijalne kulturne baštine koje su oni dobili u naslijeđe kao i događanjima u njihovim mjestima na kojima se ti elementi redovito prezentiraju. Prilikom prikupljanja podataka o elementima naglasak je bio na tradicijskim plesovima, pjevanjima i glazbalima.

Prikupljeni i obrađeni podaci prezentirani su na Međunarodnom znanstveno-stručnom skupu Kulturna baština i identitet Hrvata u BiH koji se održao 10. i 11. studenog 2022. godine u Širokom Brijegu.

Prikupljeni i obrađeni podaci dostupni su na internetskom mrežnom mjestu diple.org.

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)