Značajniji znanstveno stručni radovi i izdanja Društva za DTKB su:

** T. Marić, A. Ivić, J. Miloš, A. Raič, Digitalizacija sadržaja o nematerijalnoj kulturnoj baštini, Zbornik radova predavača sa seminara folklora Hrvata u BiH, UHAKUD u BiH, Mostar, 2020.

** T. Marić, Baštinici i promotori elemenata nematerijalne kulturne baštine – Kulturno umjetnička društva s područja Širokog Brijega – Vitko, Časopis ogranka Matice Hrvatske Široki Brijeg, 2019.

** T. Marić, V. Bošnjak, V. Marić, Pučke obljetnice na području sela u župi Mostarski Gradac – Nematerijalna kulturna baština Širokog Brijega – Vitko, Časopis ogranka Matice Hrvatske Široki Brijeg, 2017.

** Više autora, Diplar – Osnovni kontakt podaci KUD-ova u BiH koji u svom radu redovito istražuju i promoviraju i tradicijsku kulturnu baštinu Hrvata u BiH, .pdf izdanje – Društvo za DTKB, diple.org, 2013.

** T. Marić, Ž. Ostojić, M. Marić, Izgradnja multimedijalne baze izvornih tradicijskih kulturnoumjetničkih stvaratelja, Zbornik radova – 2. međunarodni simpozij digitalizacija kulturne baštine Bosne i Hercegovine, FER, Sarajevo, 2010.

** T. Marić, Multimedijalna prezentacija izvornih kulturnoumjetničkih društava na Internetu – Zbornik radova – 1. međunarodni simpozij digitalizacija kulturne baštine Bosne i Hercegovine, FER, Sarajevo, 2008.